drp

Relacje z pierwszej ręki
Chrupanie na zdrowie

Orzechy to bardzo ważny składnik diety. Być może są wysokokaloryczne, jednak zwierają wiele substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Mamy wiele rodzajów orzechów, jednak jeśli ktoś jest uczulony jedynie na jeden gatunek dietetycy zalecają, żeby omijać je wszystkie. Dieta bez orzechów wymaga wielu wyrzeczeń i wiąże się z koniecznością unikania jednych z ulubionych przekąsek między posiłkami.

Ale żaden produkt nie jest niezastąpiony. Orzechy to przede wszystkim źródło witaminy E, która poprawia naszą zdolność do koncentracji i polepsza nastrój. Sesja na studiach, czy stresujący dzień w pracy, bez orzechów można mieć problem ze skupieniem myśli i prawidłowym ogarnięciem tematu. Dlatego alergikom polecamy zastąpić tradycyjne orzechy pestkami, na przykład dyni lub słonecznika, które świetnie nadają się do przegryzania oraz migdałami będącymi źródłem witaminy E.

Witaminę E zawierają również ryby, dlatego włączając je do naszej diety, przynajmniej raz w tygodniu, zapewnimy sobie porcję zdrowych produktów odżywczych.

www.1410grunwald.com.pl