Natłok codziennych problemów, wysokie tempo, ciągle ci sami otaczający nas ludzie, którzy non stop coś mówią, zadręczają nas swoimi problemami. Tak często wygląda ludzka codzienność. Każdego dnia wracając z pracy może nas jednak w progu powitać ktoś, kto bezgranicznie nam ufa, kocha nas, nie ocenia, nie opowiada o problemach, cieszy się naszym przyjściem i jest wdzięczny, że to właśnie my.

Niemożliwe? A jednak! Taki czworonożny przyjaciel w postaci psa lub kota może się okazać naszym żywym małym prywatnym terapeutą. Nie bez powodu dzieci borykające się z nowotworami czy innymi chorobami autoimmunologicznymi często mają zalecane zajęcia z psami. Dzieci z autyzmem, czy wadami rozwojowymi uczęszczają na hipoterapię na kucykach i koniach.

Zwierzęta, które udomowiliśmy czy wytresowaliśmy są nam oddane i niesamowicie pozytywnie wpływają na naszą psychikę, układ odpornościowy i rozwój psychosomatyczny. Posiadanie miłego, oddanego nam czworonoga może się okazać skutecznym lekiem na stres i wszelkie trudności tego świata. Wystarczy na niego spojrzeć.