drp

Relacje z pierwszej ręki
Czy leczenie depresji jest skuteczne?

Współcześnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z faktu, że depresja to poważna choroba. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dla samych chorych, którzy rzadziej wstydzą się przyznać do swojego schorzenia lub skorzystać ze specjalistycznej pomocy.

Wiele osób jednak wciąż lekceważy nie tylko depresję, ale również metody jej leczenia, zastanawiając się, czy mają one szanse przynieść oczekiwane skutki. Tymczasem nie można pominąć faktu, że nawet w przypadku głębokiej depresji większość chorych odczuwa osłabienie objawów na skutek leczenia.

Dane statystyczne wykazują, że poprawę zauważa nawet od osiemdziesięciu do dziewięćdziesięciu procent chorych. To prawdopodobnie wystarczający dowód na to, że kiedy stwierdzimy u siebie objawy depresji, zdecydowanie warto podjąć profesjonalne leczenie.

Nie można zapominać, że w wielu sytuacjach zdarza się, że poradzenie sobie z problemem depresji w pojedynkę jest niemal niemożliwe. Choć czasami wydaje się, że depresja nie powinna mieć wpływu na codzienne życie, brak chęci do życia i spadek motywacji może znacząco utrudniać zwyczajne funkcjonowanie.

Nie bój się profesjonalnej pomocy, bo bez niej może być bardzo trudno powrócić do normalności.

www.pol-argos.pl