drp

Relacje z pierwszej ręki
Czy warto myśleć o emeryturze?

Coraz częściej wśród młodych osób możemy usłyszeć o tym, iż martwią się oni o emeryturę. Szokować może to wiele osób, których zdaniem problem emerytury, wysokości jej świadczenia, dotyczy wyłącznie ludzi w podeszłym wieku.

Założenie to jest błędne, gdyż w obliczu licznych kryzysów gospodarczych i finansowych, brak stabilnego jutra odbija się nawet na odczuciach młodzieży. Czy jednak pomimo tego, warto planować swoją emeryturę? Doświadczenie wielu państw na świecie pokazuje, iż zarówno wysokość świadczeń emerytalnych, jak i wiek emerytalny może zostać zmieniony przez aktualnie panujący rząd.

Z tego powodu nie warto bezgranicznie ufać w pomoc państwa i zadbać o siebie samemu. Co można w takiej sytuacji zrobić? Popularnymi rozwiązaniami są prywatne ubezpieczenia emerytalne, bądź samodzielne odkładanie pieniędzy na lokacie, które będą przeznaczone na ten cel.

w zakrzewie przedszkole zakrzewo zapraszamy do przedszkola Ozdabiające ołtarz obrusy ołtarzowe konieczne do sprawowania Eucharystii i odprawiania Mszy Świętej

Wówczas wysokość naszej emerytury będzie zależała w dużej mierze od tego ile odłożyliśmy i nie będziemy musieli obawiać się rządowych zmian w ustawie emerytalnej.

www.helenakowalik.pl