drp

Relacje z pierwszej ręki
Czya nauka może byc hobbym?

Szkoła, uczelnia, studia, te pojęcia mają jeden wspólny element – słowo „nauka”. Niewiele osób lubi się uczyć. Nauka stanowi jednak podstawę naszego wykształcenia, rozwoju intelektualnego i dojrzewania.

To ona gwarantuje nam w późniejszym czasie dobrą pracę i określa nasze predyspozycje. Jednakże przez większość ludzi nauka jest traktowana jako przymus i obowiązek, który po prostu muszą wykonać jeśli chcą coś życiu osiągnąć. Jednakże, kto powiedział, że nauka nie może być tez pasją? Ucząc się możemy sami dociekać różnych ciekawostek z dziedziny matematyki, fizyki, chemii, biologii czy historii, znacznie wykraczających poza standardowy program nauczania.

To właśnie pasjonaci nauki pchają świat do przodu. Po pewnym czasie staja się światowej sławy profesorami i laureatami licznych nagród. Choć generalnie mówi się, że to pieniądze rządzą światem, to jednak wiedza jest równie potężna.

W obecnym świecie wiedza i informacja to wartości bezcenne, dlatego dla każdego człowieka ważne powinno być ciągłe rozwijanie się i zdobywanie wiedzy.

www.primacharter-va.pl