drp

Relacje z pierwszej ręki

Nie ulega jakiejkolwiek wątpliwości fakt, iż współczesny system emerytalny w Polsce jest skonstruowany w bardzo niebezpieczny sposób. Mianowicie emerytury są wypłacane na bieżąco z pieniędzy pochodzących ze składek emerytalnych osób aktualnie pracujących. Metoda ta sprawdza się dobrze w momencie, gdy osób na rynku pracy jest wiele, a emerytów stosunkowo mało.

Dodatkowo system ten uzależniony jest od zarobków większości osób pracujących. W sytuacji, gdy pensje młodych osób są niskie, a coraz większa część jest skazana na bezrobocie, system emerytalny rozpada się. Skutki tego widać po rosnącym dynamicznie zadłużeniu Państwa, a także coraz większym deficycie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Czym zatem można zastąpić ZUS? Politycy obawiają się dynamicznych zmian, które mogłyby doprowadzić do niepokojów społecznych i napięć wewnątrz kraju. To właśnie dlatego reforma emerytalna jest odsuwana w czasie, a wszelkie zmiany są raczej nakierowane na podtrzymywanie obecnych rozwiązań, niż ich gruntowną reorganizację. Przykładem takich działań jest chociażby wydłużenie wieku emerytalnego do 67.

markowe zabawki - hurtownia trefl - puzzle i karty https://hunters.pl/oferta/kalisz.html

roku życia oraz przesunięcie znaczącej części środków zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych do ZUS.