Różnorodność krajów w obrębie Europy, a także zróżnicowane systemy emerytalne, pozwalają nam na większy wybór tego, w jaki sposób zadbamy o swoją przyszłość.

Z tego powodu część osób decyduje się na legalną pracę poza granicami Polski, gdyż tylko w ten sposób potrafią one zapracować na godną emeryturę.

Dodatkowym czynnikiem zachęcającym do emigracji zarobkowej jest fakt, iż życie w niektórych wschodnich krajach jest znacznie tańsze niż przebywanie w bogatych, zachodnich państwach.

W takiej sytuacji warto rozważyć pracę w bogatym kraju, gdzie szanse na dorobienie się są znacznie większe, a w momencie przejścia na emeryturę, wziąć pod uwagę wyjazd do kraju, w którym są niskie ceny.

Wówczas (o ile kurs waluty, w której zarabiamy będzie stabilny) możemy liczyć na spokojne, godne przeżywanie naszej starości, bez zbędnego zamartwiania się o to, czy będzie nas stać na leczenie czy nie.

Warto jednak odpowiednio wcześniej podjąć decyzję, ponieważ zwlekając z nią tracimy wiele okazji do ustabilizowania się.

Niezbędna w liturgii stuła produkcji Haftina Atelier z haftowanymi symbolami eucharystycznymi