drp

Relacje z pierwszej ręki
Jak hodować paprotki?

Jeszcze niedawno paprotki miały swoje miejsce w każdym polskim domu, będąc jedną z ulubionych roślin doniczkowych naszych rodaków. Jednak opinie dotyczące skomplikowanego procesu pielęgnacji tego kwiatu sprawiły, że paprocie coraz bardziej traciły na popularności. Tymczasem, ich hodowla jest o wiele mniej skomplikowana niż nam się wydaje. Po pierwsze, paprocie nie potrzebują – a nawet nie lubią – zbyt dużej ilości światła. Z powodzeniem możemy więc ustawić je w mocno zacienionym miejscu.

Temperatura pomieszczenia powinna oscylować natomiast w granicach 20-23 stopni Celsjusza. Paprotki nie lubią wilgotne otoczenie, dlatego aby dobrze rosły, nie można trzymać ich blisko kaloryfera. Po drugie, zbyt dużej uwagi nie musimy poświęcać na podlewanie tych kwiatów. Nawadniać należy je obficie, aby woda dotarła do korzeni. Częstotliwość ich nawadniania zmniejsza się zimą, ponieważ ziemia musi mieć czas, żeby wyschnąć.

Przy uprawie paprotki starajmy się też nie stosować zbyt dużo chemicznych nawozów i środków ochrony roślin – kwiaty te niezbyt je lubią.

www.bialekrukinaebooki.pl