Dlaczego ludzie emigrują do innych krajów? Zazwyczaj powody są związane z ekonomią – wyższe płace, lepsze zabezpieczenie socjalne, a także możliwość rozwoju. W wielu krajach jednak emigranci podkreślają, że największą zaletą jest inna mentalność.

Ponadto kluczowe jest proste prawo, które jest egzekwowane wobec każdego. Biedne kraje wyróżniają nie tylko niskie zarobki, ale przede wszystkim ogromna korupcja, zawiłe prawo i układy, które to prawo nie obowiązuje.

Wiele osób emigrujących z Polski narzeka właśnie na fakt, iż w ojczyźnie nie mają warunków do rozwoju czy założenia firmy. Wystarczy porównać koszty z jakimi boryka się początkujący przedsiębiorca w Polsce i zestawić to z tym, co czeka jego odpowiednika w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii.

Dodatkowo podejście urzędników do przedsiębiorców jest kluczowe i może znacząco wpływać na wzrost lub spadek przedsiębiorstw i firm w danym regonie. Jeśli politycy chcą rozwiązać problem emigracji i zachęcić ludzi do powrotu, muszą diametralnie zmienić prawo i nastawienie do obywateli.

www.kaunana.com