Skandynawskie wnętrza wyróżniają się prostotą i bielą. Nie ma w nich miejsca na bogate ozdoby i zbędne przedmioty. Wszystko ma być praktyczne, ale równocześnie estetyczne. Styl skandynawski czerpie inspiracje z natury. Biały kolor współgra z drewnianymi dodatkami.

Wprowadzenie jesiennych akcentów do skandynawskiego wnętrza rządzi się swoimi prawami. Zrezygnujmy z intensywnych kolorów jesieni, a wybierzmy stonowane barwy. Biały kolor lepiej przełamać delikatnymi odcieniami brązu, szarości i beżu. Odpowiednio dobrana kolorystyka wcale nie będzie sprawiała wrażenia chłodnej, a wręcz przeciwnie, pozwoli nadać wnętrzu przytulny charakter. Ciepłe dodatki w postaci wełnianych dywaników i poduszek o grubych splotach to dobre rozwiązanie na jesienne wieczory.

Wybierajmy proste, ale ciekawe motywy, które urozmaicą proste wnętrza. Narzuty czy pledy w geometryczne lub ludowe wzory są idealne do skandynawskich mieszkań. Wnętrze możemy ocieplić także za pomocą odpowiedniego oświetlenia. Najważniejsze jest naturalne światło, ale krótsze dni sprawiają, że musimy skupić się na sztucznym oświetleniu. Ustawmy drewniane lampy z papierowym abażurem.

Warto pokusić się o zapachowe świece, które umilą jesienne wieczory.