drp

Relacje z pierwszej ręki
Książki – źródło wiedzy i samodoskonalenia sie

Czytelnictwo stało się zjawiskiem powszechnym już w XVI wieku od momentu wynalezienia druku. Co prawda książki udostępniane były tylko duchowieństwu lub ludziom zamożnym, niemniej jednak spowodowało ono wzrost świadomości społecznej i rozwój intelektualny człowieka.

Umiejętność czytania jest w tej chwili zjawiskiem powszechnym, a nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że właśnie czytanie wpływa najbardziej na rozwój umysłowy człowieka. Czytanie książek może być także znakomitym hobby.

Dzięki czytaniu relaksujemy się, a także rozwijamy nasz umysł i wyobraźnie. Istnieje wiele rodzajów literatury od fantastycznej po popularno-naukową, sensacyjną, historyczną czy romantyczną.

www.dzwiekomania.pl Haftowane welony liturgiczne http://ornaty.pl/pol_m_Szaty-Liturgiczne_Welony-231.html szaty produkcji Haftina Atelier

Każda z nich to setki różnych ciekawych tytułów, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Czytać naprawdę warto, zwłaszcza w przypadku naszego kraju, gdzie czytelnictwo stoi niestety na marnym poziomie.

Czytanie, jak już wcześniej zostało powiedziane, wzbogaca umysł, rozwija wyobraźnie i pomaga wytworzyć pewien światopogląd.

psycholog dziecięcy zielona góra