Wiosną i latem przydomowe ogrody mienią się wszystkimi kolorami tęczy. Aby jednak cieszyć się widokiem różnokolorowych kwiatów, wcale nie musimy mieć jednorodzinnego domku ani działki. Efektowne rośliny można równie dobrze hodować w domu – trzeba tylko wiedzieć, na jakie gatunki się zdecydować. Jednym z gatunków wartych polecenia jest syningia ogrodowa. Jej kwiaty charakteryzuje kielichowaty kształt oraz intensywne barwy: czerwień, fiolet czy róż.

Liście natomiast pokryte są przyjemnym w dotyku meszkiem. Wielbiciele kolorowych kwiatów pokochają również azalię, która dodatkowo ozdobiona jest błyszczącymi, drobnymi listkami. W swojej kolekcji domowych roślin warto posiadać także fiołka alpejskiego. Jego niewątpliwą zaletą są nie tylko różnobarwne kwiaty, ale również fakt, że pojawiają się one zimą, gdy reszta roślin jest w stanie spoczynku. Piękną ozdobą naszego domu będzie też skrzydłokwiat.

Dzięki takim kwitnącym roślinom mieszkańcy miast będą mogli uczynić swoje mieszkanie bardziej przytulnym i stworzyć w nim namiastkę ogrodu.