Pizza jest jednym z najbardziej znanych potraw kuchni włoskiej. Można ją przyrządzać na różne sposoby. Pizzę można spożywać zarówno na śniadanie, obiad, jak i kolację. Jest bardzo smaczna, a co najważniejsze można ją przygotować w bardzo prosty sposób. Do przygotowania pizzy potrzebować będziemy mąki, jajek, mleka, drożdży oraz przypraw. Z tych składników powstanie ciasto. Wyrobienie ciasta nie jest trudne, jednak dla wygody można zakupić gotowe spody na pizzę.

Podstawowym składnikiem są pomidory, z których powstanie sos. Można w tym celu użyć gotowych pomidorów, jak i koncentratu pomidorowego lub ketchupu. W przypadku świeżych pomidorów należy pamiętać o przyprawach. Pizza najlepiej komponuje się z bazylią i oregano. Można dodać szczypty soli oraz pieprzu. Pizza nie może się także obyć bez żółtego sera. Wystarczy zetrzeć go na tarce i posypać pizzę przed włożeniem do piekarnika.

To jest podstawowy przepis na pizzę. W bardziej rozbudowanych można dodać także inne składniki, jak pieczarki czy mięso. Jeśli zależy nam, żeby uzyskać zdrowszą wersję pizzy, zamiast mąki pszennej można użyć razową. Pizzę można przyrządzić również w nieco odmienny sposób. Znana jest także smażona odmiana pizzy. Wówczas nawet ciasto należy przyrządzić na patelni. Taką smażoną pizzę przygotowuje się w szybszy sposób, niż tradycyjną.

Smakowo praktycznie nie odbiega od pizzy pieczonej. Warto jednak pamiętać o tym, że pizza uznawana jest za bardzo kaloryczne danie, dlatego należy spożywać je okazjonalnie.

ocet jabłkowy