Znane są różne metody walki ze stresem. Każdy człowiek ma inny jego poziom, inny próg wytrzymałości nerwowej i w swój najlepszy dla siebie sposób stara się sobie w tym radzić.

W myśl o tym, że człowiek kiedyś żył w zgodzie z naturą i nie miał takich problemów jak człowiek mieszkający w mieście żyjący technologią, coraz częściej powstają ośrodki Spa, centra terapeutyczne i farmy, które oferują kompletne odcięcie się od świata i powrót do natury. Są umiejscowione najczęściej z dala od miejskiego zgiełku, w ciszy i otoczeniu środowiska naturalnego.

Pobyt w takim miejscu, zaczyna się od zarekwirowania wszelkich urządzeń łączących kuracjusza ze jego dotychczasowym światem. Każdy kto przyjeżdża na taki wypoczynek czy terapię oddaje swój telefon, komputer i inne urządzenia do przechowalni na cały czas pobytu.

W zależności czy jest to zorganizowany turnus czy wyjazd bez planowanych zajęć uczestnik ma dobierany program lub ma możliwość wyboru tego co chce robić. Zajęcia są różne, od medytacji, ćwiczeń, spacerów, uprawy ziemi tradycyjnymi technikami czy po prostu wysypiania się i przebywania z samym sobą w swojej tymczasowej samotni.