Produkcja przemysłowa w Warszawie

Drugi w Polsce co do wielkości produkcji przemysłowej to Warszawski Okręg Przemysłowy.
Przeczytaj również: Największe ośrodki przemysłu lekkiego w Polsce
Zajmuje on powierzchnię prawie 5 tysięcy kilometrów kwadratowych, na której mieszka prawie trzy miliony osób.
Przeczytaj również: Największe ośrodki przemysłu wydobywczego w Polsce
Najważniejsze miasta wchodzące w jego skład to prócz Warszawy między innymi Pruszków, Mińsk Mazowiecki, Żyrardów, Wołomin, Nowy Dwór Mazowiecki czy Legionowo.
Przeczytaj również: Rybnik, czyli dominacja przemysłu wydobywczego
Powstanie tego okręgu miało silny związek z odbudową Warszawy po drugiej wojnie światowej, dzięki czemu miasto stołeczne stało się najszybciej rozwijającym ośrodkiem przemysłowym w całym kraju – pomógł także fakt bardzo dobrej, w zasadzie centralnej lokalizacji Warszawy na mapie Europy.
Cechą charakterystyczną tegoż okręgu jest brak surowców mineralnych, ale charakteryzuje go też choćby duży wpływ zagranicznego kapitału czy bardzo dobrze wykwalifikowana kadra.
Dominującymi gałęziami przemysłu są tutaj branża elektroniczna, spożywcza i elektrotechniczna, choć WOP najbardziej znany jest z przemysłu środków transportu.
Polecane artykuły

Czy emerytura obywatelska jest sprawiedliwa?
Reprezentanci austriackiej szkoły ekonomii proponują w zamian za obecny system emerytalny, uproszczony jej model do minimum, czyli tzw.Przeczytaj również: Przedsiębiorca na emigracji internetowa hurtownia zabawek z zabawkami emeryturę obywatelską.Przeczytaj również: Czy warto emigrować? Spora czę

Czy warto myśleć o emeryturze?
Coraz częściej wśród młodych osób możemy usłyszeć o tym, iż martwią się oni o emeryturę. Szokować może to wiele osób, których zdaniem problem emerytury, wysokości jej świadczenia, dotyczy wyłącznie ludzi w podeszłym wieku. Założenie to jest błędne, gdyż w obliczu licznych kryzysów gospodarczych i