Dietetycy oraz lekarze zalecają, żeby jak najczęściej spożywać ryby. Są one ważnym źródeł nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy D. Ryby dostarczają duże ilości białka. Niewątpliwą ich zaletą są unikalne walory smakowe. Ryby można przyrządzić na wiele sposobów. W dodatku przygotowanie wielu potraw rybnych nie jest zajęciem pracochłonnym. W jaki sposób można przyrządzić rybę? Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest pieczenie ryby w folii. Równie dobrze kawałek ryby można zawinąć w plasterek wędliny.

Dzięki temu danie będzie cechować się niecodziennym smakiem. Cytryna pasuje nie tylko do łososia – warto o tym pamiętać przyrządzając rybne danie. Cytrynę można użyć także i do np. pstrąga. Wystarczy wówczas odpowiednio ponacinać rybę i przełożyć ją plasterkami cytryny. Następnie całość zapiekamy przez kilkadziesiąt minut. W ten sposób można szybko przyrządzić smakowity i pożywny obiad. Do ryby idealnie pasują także niektóre orzechy oraz migdały.

Wystarczy je odpowiednio pokruszyć i nałożyć na rybę. Dzięki temu nie trzeba stosować żadnych dodatków w postaci np. ziemniaków. Warto pamiętać także o najbardziej tradycyjnej obróbce termicznej ryby, czyli o smażeniu. Jednak ze względu na zawartość tłuszczów, lepszym rozwiązaniem jest pieczenie. Filety rybne są jeszcze łatwiejsze w przyrządzeniu. Wystarczy jedynie odpowiednio je przyprawić oraz obtoczyć w jajku i bułce tartej. Równie dobrze filet smakuje bez takiej panierki.

Ryba dobrze komponuje się także z różnymi sałatami.