Wnętrza urządzone w skandynawskim stylu wyróżniają się pewnymi cechami. Wyznaczniki stylu odnoszą się do kolorów, materiałów, tkanin i dodatków. Wszystko jest proste i nawiązuje do natury. Styl ten zyskuje coraz więcej zwolenników.

Bazowym kolorem skandynawskiego stylu jest biel. Jasne barwy współgrają z szarościami, odcieniami niebieskiego, delikatnego fioletu czy beżem. W zależności od odmiany stylu, mogą być przełamywane przez mocniejsze akcenty czerni, brązu i grafitu. Meble i dodatki wykonane są z naturalnych tworzyw.

Do ich produkcji wykorzystuje się drewno, takie jak jesion czy brzoza. W łazience lub kuchni królują również kamienne przedmioty. Naturalne materiały mają nawiązywać do natury i wprowadzać spokojną atmosferę w domu. Pościele, dywaniki, a nawet zasłony również wykonane są z naturalnych tkanin.

Styl skandynawski lubi bawełnę, wełnę i len. Narzuty i dywaniki charakteryzują się grubym splotem. W salonie lub w łazience stoją wiklinowe kosze. Wszelkie dodatki ograniczone są do minimum.

Odpadają bogate zdobienia i wyszukane formy. Dodatki mają być estetyczne, ale i praktyczne. Są kolorowym dodatkiem, który ożywia jasne pomieszczenie.