drp

Relacje z pierwszej ręki
Wyjście dzieci z domu

Dla wielu osób głównym problemem wieku średniego nie jest wcale ich własna satysfakcja z życia czy też dodatni bilans zysków i strat w kontekście całego dotychczasowego życia. Wszystkie te problemy bowiem mają dużą szansę zazębić się z procesem usamodzielniania się i wychodzenia z domu dorosłych już dzieci. Gdy tylko się pojawiają na świecie podporządkowuje im się całe życie.

Stają się najważniejsze, zapewniamy im opiekę, komfort życia oraz możliwości rozwoju. Przychodzi jednak moment, w którym nie chcą lub nie potrzebują już naszej pomocy. Wtedy to najczęściej ciężko jest się z tym pogodzić i zrozumieć, że dziecko staje się dojrzałe, dorosłe, odpowiada samo za siebie i często wyprowadza się z domu rodzinnego.

Sklep marki Haftina Atelier http://ornaty.pl/ oferujący szaty liturgiczne, obrusy ołtarzowe i bieliznę kielichową internetowa hurtownia zabawek z zabawkami

Wtedy też małżonkowie pozostają sami dla siebie. Tak jak to było jeszcze przed pojawieniem się dzieci. Można się domyślić, że o problemy wtedy nietrudno.

Nowy styl życia, które każe skupić uwagę na sobie to sytuacja nowa, niepraktykowana od jakichś 20 lat i niosąca ze sobą szereg wyzwań. Tu zaczynają się rodzić pytania związane z poczuciem własnej wartości, pozarodzinną tożsamością, byciem użytecznym społecznie i zawodowo oraz z relacją, którą mamy z małżonkiem.