drp

Relacje z pierwszej ręki
Zacząć dobrze dzień

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – tak przynajmniej głoszą znane wszystkim slogany.

Sprawdź jak joga poprawi Ci codzienne samopoczucie.

Dlatego tak ważne jest, by rozpocząć dzień smacznie i zdrowo, dzięki czemu łatwiej i przyjemniej będzie nam funkcjonować w kolejnych godzinach.

Cukrzycy w dzisiejszych czasach nie muszą już tak bardzo obawiać się o dokładną ilość węglowodanów spożytych na śniadanie, o ile zaufają produktom specjalnie przygotowanym dla diabetyków.

Tutaj przede wszystkim na półkach śniadaniowych rządzą różnego rodzaju musli owocowe, zawierające jedynie cukier naturalny.

Również musli orkiszowe, ze smacznym dodatkiem na przykład żurawiny, rodzynek, a nawet chipsów bananowych okazuje się być smacznym i zdrowym elementem śniadań.

Diabetykom zalecane są także płatki pszenne, jęczmienne, a nawet ryżowe, bogate w witamy, błonnik, żelazo, magnez, potas, mogące stanowić również smaczny element zupy mlecznej, czy służyć do zagęszczania sosów lub kremów.

Także kaszka śniadaniowa, podawana na zimno lub ciepło, z migdałami, bananami, czy różnymi nasionami, bez dodatku cukru może pomóc nam w dobrym i zdrowym rozpoczęciu dnia.

www.eugeniuszmalkowski.pl