drp

Relacje z pierwszej ręki
Zadbaj o siebie sam!

Analizując zarządzanie pieniędzmi zarówno przez ZUS, jak i brak spójnej polityki dotyczącej OFE, coraz więcej osób chciałoby samodzielnie przeznaczać swoje pieniądze na zabezpieczenie przyszłości. Zamiast płacenia na nieefektywny ZUS i nieprzewidywalne OFE, woleli by oni inwestować w złoto, nieruchomości, a w ostateczności odkładać pieniądze na lokacie w banku. Niestety rząd nie pozwala obywatelom na takie rozwiązanie.

Ograniczanie wolności w tym aspekcie jest wyjaśniane chęcią zapewnienia bezpieczeństwa na starość. Niestety coraz bardziej wydaje się ono iluzoryczne i pozbawione podstaw ekonomicznych. Przykładem może być sytuacja, w której obecnie w Polsce nie podjęto decyzji odnośnie tego czy OFE powinno wypłacić emerytowi pieniądze jednorazowo, czy w ratach, działając analogicznie do ZUS.

internetowa hurtownia zabawek z zabawkami

Niewątpliwą zaletą systemu Otwartych Funduszy Emerytalnych jest fakt, iż pieniądze w tym filarze są w pełni dziedziczone (w ZUS trwają prace nad tym, aby dziedziczenie części pieniędzy przez małżonka kompletnie zlikwidować).