drp

Relacje z pierwszej ręki
Zdrowe posiłki w pracy

Zwykle organizując posiłek do pracy, przygotowujemy kanapki, które szybko można będzie przekąsić w przerwie na lunch. Jednak jeśli mamy pracę dającą możliwość przekąszenia posiłku bardziej pożywnego, zadbajmy o to, by było to jedzenie bardziej urozmaicone i bogate w cenne składniki odżywcze.

Ważną zasadą, którą warto a wręcz powinniśmy wdrożyć w życie, jest jedzenie częste, za to w niewielkich ilościach. Jedzenie w ten właśnie sposób – co około 3 godziny pozwala dostarczyć do organizmu węglowodany, porcję energii oraz składników odżywczych, które pozwolą utrzymać odpowiednią formę naszemu mózgowi, zaś ciału odpowiednią formę.

Jak powinno wyglądać to w praktyce? Główne śniadanie zjedzmy do 2 godzin od przebudzenia się. W okolicach godziny 10:00 przekąsić jabłko, czy inny owoc, można zastąpić je jogurtem, czy batonikiem białkowym lub herbatą owocową.

W następnej kolejności około 14:00 zjeść pożywną zupę lub sałatkę warzywną, by około 17:00 ponownie posilić się owocem, czy też innym drobnym posiłkiem.

www.baittech.pl