Powiedz mi co jesz, a powiem ci, kim jesteś… To powiedzenie może odzwierciedlać doskonale zarówno nasze nawyki żywieniowe, jak i podkreślać nasz charakter i upodobania. Co warto jeść na śniadanie, a czego powinniśmy unikać w trosce o nasze zdrowie? Odpowie na to niniejszy krótki artykuł.

Z licznych badań przeprowadzonych na sporej grupie Polaków wynika, iż najczęściej na śniadanie sięgamy po kanapki. Nie jest to jednak zbyt dobry sposób na śniadanie, które jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, mającym zapewnić nam energię nie tylko na poranek, ale i na całe przedpołudnie, a czasem nawet i dzień.

Szukając zatem sposobu na dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości potrzebnych składników, należy zacząć od … wyeliminowania kawy. To napój, który wbrew obiegowej opinii nie dostarcza odpowiedniej ilości energii, a wręcz szkodzi, wypłukując z organizmu potrzebne mu minerały.

Przygotowując posiłek, powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość warzyw i owoców. Dlatego też warto przekąsić na śniadanie sałatkę z dodatkiem owoców, czy pyszne musli, co popić można sokiem owocowym (najlepiej wyciskanym własnoręcznie).