Moda na ekologiczną żywność zagościła w naszych domach. Czy jest to jednak moda poparta argumentami świadczącymi na korzyść jedzenia tego typu i czy jest ono rzeczywiście lepsze i zdrowsze dla naszego organizmu od tradycyjnego, konwencjonalnego pożywienia? Na te pytania odpowiedzi udzielili eksperci, zajmujący się tą tematyką. Z wielu szczegółowych analiz i badań jakie przeprowadzone zostały przez Fundację Warentest w celu porównania jedzenia „konwencjonalnego” i ekologicznego wynika, iż zarówno jedno, jak i drugie posiada podobny skład. Pożywienie tzw.

Eko nie wypada wyraźnie lepiej w tego rodzaju testach, czy kontrolach. Szczególnie źle wyglądają wyniki testów w przypadku gotowych produktów dla dzieci. Okazało się bowiem, że produkty bio nie spełniają norm pod względem odżywczym, zaś oleje ekologiczne posiadały masę błędów sensorycznych. Obok produktów ekologicznych, które bezsprzecznie nazwać możemy gorszymi od jedzenia tradycyjnego, istnieje też grupa produktów, które posiadają znacznie lepsze właściwości zdrowotne.

Tak z całą pewnością można powiedzieć o ekologicznym mleku, które rzeczywiście produkowane jest zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego.

garaże blaszane Go-Stal