Żywność ekologiczna kontra tradycyjne produkty

Moda na ekologiczną żywność zagościła w naszych domach. Czy jest to jednak moda poparta argumentami świadczącymi na korzyść jedzenia tego typu i czy jest ono rzeczywiście lepsze i zdrowsze dla naszego organizmu od tradycyjnego, konwencjonalnego pożywienia? Na te pytania odpowiedzi udzielili eksperci, zajmujący się tą tematyką. Z wielu szczegółowych analiz i badań jakie przeprowadzone zostały przez Fundację Warentest w celu porównania jedzenia „konwencjonalnego” i ekologicznego wynika, iż zarówno jedno, jak i drugie posiada podobny skład. Pożywienie tzw.
Eko nie wypada wyraźnie lepiej w tego rodzaju testach, czy kontrolach. Szczególnie źle wyglądają wyniki testów w przypadku gotowych produktów dla dzieci. Okazało się bowiem, że produkty bio nie spełniają norm pod względem odżywczym, zaś oleje ekologiczne posiadały masę błędów sensorycznych. Obok produktów ekologicznych, które bezsprzecznie nazwać możemy gorszymi od jedzenia tradycyjnego, istnieje też grupa produktów, które posiadają znacznie lepsze właściwości zdrowotne.
Tak z całą pewnością można powiedzieć o ekologicznym mleku, które rzeczywiście produkowane jest zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego.

Przeczytaj również: Przepisy, które mogą nas inspirować
Przeczytaj również: Kasze, warzywa strączkowe, zapomniane składniki
Przeczytaj również: Wyobraźnia na talerzu
Polecane artykuły

Czy emerytura obywatelska jest sprawiedliwa?
Reprezentanci austriackiej szkoły ekonomii proponują w zamian za obecny system emerytalny, uproszczony jej model do minimum, czyli tzw.Przeczytaj również: Przedsiębiorca na emigracji internetowa hurtownia zabawek z zabawkami emeryturę obywatelską.Przeczytaj również: Czy warto emigrować? Spora czę

Czy warto myśleć o emeryturze?
Coraz częściej wśród młodych osób możemy usłyszeć o tym, iż martwią się oni o emeryturę. Szokować może to wiele osób, których zdaniem problem emerytury, wysokości jej świadczenia, dotyczy wyłącznie ludzi w podeszłym wieku. Założenie to jest błędne, gdyż w obliczu licznych kryzysów gospodarczych i