Czroronożny terapeuta

Natłok codziennych problemów, wysokie tempo, ciągle ci sami otaczający nas ludzie, którzy non stop coś mówią, zadręczają nas swoimi problemami. Tak często wygląda ludzka codzienność. Każdego dnia wracając z pracy może nas jednak w progu powitać ktoś, kto bezgranicznie nam ufa, kocha nas, nie ocenia, nie opowiada o problemach, cieszy się naszym przyjściem i jest wdzięczny, że to właśnie my.
Przeczytaj również: Jak szybko działają antydepresanty?
Niemożliwe? A jednak! Taki czworonożny przyjaciel w postaci psa lub kota może się okazać naszym żywym małym prywatnym terapeutą. Nie bez powodu dzieci borykające się z nowotworami czy innymi chorobami autoimmunologicznymi często mają zalecane zajęcia z psami. Dzieci z autyzmem, czy wadami rozwojowymi uczęszczają na hipoterapię na kucykach i koniach.
Przeczytaj również: Jak terapia chroni przed depresją?
Zwierzęta, które udomowiliśmy czy wytresowaliśmy są nam oddane i niesamowicie pozytywnie wpływają na naszą psychikę, układ odpornościowy i rozwój psychosomatyczny. Posiadanie miłego, oddanego nam czworonoga może się okazać skutecznym lekiem na stres i wszelkie trudności tego świata. Wystarczy na niego spojrzeć.
Przeczytaj równie ż: Czym jest dewiacja społeczna?
Polecane artykuły

Czy emerytura obywatelska jest sprawiedliwa?
Reprezentanci austriackiej szkoły ekonomii proponują w zamian za obecny system emerytalny, uproszczony jej model do minimum, czyli tzw.Przeczytaj również: Przedsiębiorca na emigracji internetowa hurtownia zabawek z zabawkami emeryturę obywatelską.Przeczytaj również: Czy warto emigrować? Spora czę

Czy warto myśleć o emeryturze?
Coraz częściej wśród młodych osób możemy usłyszeć o tym, iż martwią się oni o emeryturę. Szokować może to wiele osób, których zdaniem problem emerytury, wysokości jej świadczenia, dotyczy wyłącznie ludzi w podeszłym wieku. Założenie to jest błędne, gdyż w obliczu licznych kryzysów gospodarczych i