Od czego zależy wybór metody resocjalizacji?

Resocjalizacja to proces modyfikacji osobowości jednostki w celu przystosowania jej do życia w społeczeństwie, który umotywowany jest wykształceniem u tejże jednostki odpowiedniego systemu norm i wartości, który z różnych możliwych przyczyn nie został wykształcony w toku procesu socjalizacji.
A od czego zależy wybór metod resocjalizacji? Nie ulega wątpliwości, że jest on kwestią bardzo istotną, bowiem musimy być precyzyjnie dopasowany do osoby, z którą przychodzi psychologowi pracować.
Jednakże jako główne kryteria wyboru metody pracy wyróżnić możemy przede wszystkim sytuację, w jakiej odbywa się wychowanie, wyjściowy stan osobowości osoby poddawanej resocjalizacji oraz realizowane zadanie resocjalizacyjne.
Wybór metody resocjalizacji jest w dużym stopniu może przyczynić się do powodzenia całego procesu modyfikacji osobowości jednostki społecznej, dlatego też powinien odbywać się według ściśle określonych kryteriów przy przestrzeganiu wszystkich zasad i norm pracy resocjalizacyjnej.

Przeczytaj również: Jak szybko działają antydepresanty?
Przeczytaj również: Jak terapia chroni przed depresją?
Przeczytaj również: Czym jest dewiacja społeczna?
Polecane artykuły

Czy emerytura obywatelska jest sprawiedliwa?
Reprezentanci austriackiej szkoły ekonomii proponują w zamian za obecny system emerytalny, uproszczony jej model do minimum, czyli tzw.Przeczytaj również: Przedsiębiorca na emigracji internetowa hurtownia zabawek z zabawkami emeryturę obywatelską.Przeczytaj również: Czy warto emigrować? Spora czę

Czy warto myśleć o emeryturze?
Coraz częściej wśród młodych osób możemy usłyszeć o tym, iż martwią się oni o emeryturę. Szokować może to wiele osób, których zdaniem problem emerytury, wysokości jej świadczenia, dotyczy wyłącznie ludzi w podeszłym wieku. Założenie to jest błędne, gdyż w obliczu licznych kryzysów gospodarczych i