Produkcja przemysłowa w Łodzi

Łódzki Okręg Przemysłowy przez lata był największym w Polsce i jednym z największych na świecie ośrodkiem przemysłu włókienniczego.
Przeczytaj również: Największe ośrodki przemysłu lekkiego w Polsce
Położony na terenie województwa łódzkiego zajmuje powierzchnię prawie 8 tysięcy kilometrów kwadratowych i obejmuje takie miasta jak Pabianice, Zgierz, Aleksandrów Łódzki, czy też nieco bardziej odległe od Łodzi miejscowości jak Tomaszów Mazowiecki, Sieradz i Zduńska Wola.
Przeczytaj również: Produkcja przemysłowa w Warszawie
Od samego początku dominował tutaj przemysł włókienniczy, którego tradycje sięgały aż do czasów XVIII wieku, lecz w latach 90.
Przeczytaj również: Największe ośrodki przemysłu wydobywczego w Polsce
ubiegłego wieku doszło w Łódzkim Okręgu Przemysłowym do kryzysu gospodarczego – z różnych powodów, takich jak m.
in.
wzrost zagranicznego importu czy załamanie się rynku wschodniego, gwałtownie spadła produkcja w przemyśle lekkim.
Po 1990 roku ŁOP uległ więc sporym przemianom, a wzrosło na przykład znaczenie maszynowej gałęzi przemysłu.
Łódź jako miasto położone w zasadzie w samym centrum Polski stało się też bardzo dobrym i ważnym miejscem dystrybucji dla różnego rodzaju firm polskich i zagranicznych.
Polecane artykuły

Czy emerytura obywatelska jest sprawiedliwa?
Reprezentanci austriackiej szkoły ekonomii proponują w zamian za obecny system emerytalny, uproszczony jej model do minimum, czyli tzw.Przeczytaj również: Przedsiębiorca na emigracji internetowa hurtownia zabawek z zabawkami emeryturę obywatelską.Przeczytaj również: Czy warto emigrować? Spora czę

Czy warto myśleć o emeryturze?
Coraz częściej wśród młodych osób możemy usłyszeć o tym, iż martwią się oni o emeryturę. Szokować może to wiele osób, których zdaniem problem emerytury, wysokości jej świadczenia, dotyczy wyłącznie ludzi w podeszłym wieku. Założenie to jest błędne, gdyż w obliczu licznych kryzysów gospodarczych i